Návod na těžbu kryptoměn

Vítejte u článku Návod na těžbu kryptoměn, konkrétně kryptoměny Masari. V článku si ukážeme, jak začít těžit, co to obnáší,  a co budeme potřebovat. 

Návod na těžbu kryptoměn

  • Peněženka
  • Těžící software
  • Pool

Peněženka

Jako první věc, je potřeba, založit si peněženku. Jsou dvě možnosti, stáhnout si oficiální peněženku do PC ►ZDE◄. Nebo si vytvořit webovou peněženku, což si ukážeme v tomto článku.

Přejdeme na stránku masariwallet.com, kde v pravém hodním rohu klikneme na tlačítko Create.

Masari web wallet

Nyní v kolonce Protect your wallet vyplníme heslo, které budeme chtít k peněžence, a poté v Confirm the password heslo potvrdíme.

Někteří z vás se možná setkají s upozorněním, že vaše heslo je příliš slabé, v tuto chvíli doporučuji, vybrat složitější heslo. V případě, že chcete vaše heslo i přes riziko bezpečnosti používat, stačí kliknout na Disable this security, I understand the risk

Masari web wallet password

Poté po kliknutí na Use this password se vám zobrazí Private keyMnemonic phrase, kreré si musíte pečlivě uschovat, já osobně doporučuji si je vytisknout.

Masari

Nyní už jen stačí kliknout na I understand. Continue. Nyní budete přesměrováni na vaši peněženku.

Masari web wallet

Nyní budete potřebovat adresu vaší peněženky, kterou najdete na stránce Receive.

Masari wallet adress

Adresu peněženky si doporučuji uložit, například do nějakého textového souboru, třeba na ploše. (Ještě ji budeme potřebovat)

 

Pokud se budete chtít do peněženky po delší době přihlásit, znovu musíte na web masariwallet.com. Opět nahoře vpravo najdete tlačítko Load my wallet, popřípadě Import a wallet

V prvním případě, si váš prohlížeč pamatuje vaše údaje od peněženky (pomocí cookies) a bude chtít pouze heslo k ověření přístupu.

V druhém případě, si váš prohlížeč údaje nepamatuje. Proto bude požadovat heslo od peněženky a Private key, který jste si měli uložit, jak jsem již výše zmiňoval.

Těžící software

Těžících softwarů je na internetu spousta, já však používám software jménem XMR Stak, jelikož mi nejvíce vyhovuje a má jednoduché nastavení, proto si také ukážeme, jak nastavit právě zmiňovaný XMR Stak.

XMR Stak stáhnete ►ZDE◄ (Doporučuji stahovat například přes prohlížeč Edge, jelikož některý prohlížeče těžící software berou jako vir, popřípadě váš antivirus může dělat potíže, tak doporučuji soubor přidat do výjimek. )

Po stažení bude stačit soubor extrahovat do nějaké složky a otevřít si soubor pools.txt, kde nás bude zajímat řádek wallet_address, kam vložíme adresu vaší peněženky.

Teď už jen zbývá spustit xmr-stak.exe

Po spuštění se vám otevře příkazový řádek viz. screenshot níže.

 

XMR Stak

Nyní stačí do příkazového řádku napsat číslo 0 a stisknout ENTER.

Nyní jste začali těžit.

XMR Stak mining

Pool

Asi jedna z nejdůležitějších věcí je těžební pool. Pro tento návod jsem použil pool Czechiapool.com, jelikož je to pool provozovaný v Česku.

Všechny informace o průběhu těžby najdete právě na webu poolu masari.czechiapool.com.

Po navštívení webu je potřeba se přesunout na stránku Worker Statistics, kde zadáte adresu vaší peněženky a kliknete na Lookup.

Nyní uvidíte všechny potřebné informace ohledně vaší těžby.

Czechiapool.com

Jak vytěžené Masari (MSR) prodat za reálné peníze, popřípadě jak s kryptoměnami obchodovat atd., si ukážeme v dalším článku, který již brzy vyjde na webu Svět Hráčů.

Často kladené otázky

Může mi těžba zničit hardware v počítači?

Těžba nikdy neprobíhá na 100% výkonu vašeho PC, takže hodina těžby = hodině hraní například GTA V.

Již jsem vytěžil 0.xxxx MSR, ale stále je nemám ve své peněžence.

Aby pool zaslal vytěžené MSR do peněženky, je potřeba vytěžit minimálně 1 MSR – méně jak 1 MSR pool nezasílá.

Těžím už hodinu a stále mám 0 MSR.

MSR se načítají na účet až po vytěžení bloku, takže je potřeba počkat, než se blok vytěží. (Jelikož je pool vcelku nový, tak to obvykle trvá několik hodin max pár dnů.)

Musím mít stále zapnutý PC?

To samozřejmě není potřeba, kdykoliv můžete těžbu vypnout kvůli hraní her, nebo třeba když jdete spát.

V případě jakýchkoliv jiných dotazů napište do komentáře, budeme se vám snažit odpovědět co nejdříve.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.