Steam zaznamenává pokles uživatelů

Steam již nějakou dobu dominuje na PC trhu a probíhá přes něj drtivá většina všech prodejů her na PC. Dlouho se zdálo, že je tento gigant nedotknutelný, ale to by se mohlo nyní změnit s růstem jiných konkurenčních stránek. Koneckonců, počet uživatelů Steamu se od ledna letošního roku snížilaž o 17%!

Je tu pár důvodů, které mohly vést k úbytku uživatelů za posledních pár měsíců. Steamu se vždycky nejvíce daří právě v lednu a potom v průběhu léta zažívá pokles uživatelů, jenomže ten letošní byl skoro dvakrát větší než loňský. Loni totiž Steam touto dobou přišel pouze o 9% uživatelů. Dalším možným vysvětlením může být pád velkých a populárních her, jako například Player Unknown’s Battlegrounds, jak zdůraznil uživatel Twitteru jménem Steam Spy. I když je to pořád jedna z nejhranějších her na Steamu, už prostě neboří rekordy, jako tomu bylo dřív. Ale ani klesající popularita PUBG by nezpůsobila takový úbytek uživatelů. Hlavním důvodem bude to, že se hráči prostě obracejí na jiné stránky a platformy při nakupování a hraní her. Například na EA, které nedávno spustilo službu zvanou Origin Access Premier, která ti dovolí zahrát si celou knihovnu EA za pouhých $15 měsíčně.

Steam

Podrobnější statistiky můžete najít na webu STEAMCHARTS.COM

I přes tento pokles, fanoušci platformy nemají žádný důvod být znepokojení. Steam je stále největší hráč na PC trhu a má ještě pěkně velkou rezervu, takže v nejbližší době nikam nezmizí. Ať už má pokles jakýkoliv důvod, je to určitě zajímavé téma na zamyšlení. Z jakého důvodu podle tebe Steam ztrácí uživatele?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..